• تهران، انتهای خیابان چهارم خالد اسلامبولى ( وزرا )، کوچه رفیع، پلاک 2

کسب رتبه 1 در میان شرکت‌های مشاور پذیرش در فرابورس ایران برای 2 سال متوالی 1401-1400

کسب رتبه 4 در میان شرکت‌های مشاور پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران برای سال 1401

تامین مالی

محدودیت در تامین منابع مالی، اصلی‌ترین عامل بازدارنده پیش روی بنگاه‌های اقتصادی جهت توسعه کسب‌و‌کار است. با توجه به عدم امکان تامین تمامی منابع مالی بنگاه‌های اقتصادی از سیستم بانکی، تامین مالی از بازار سرمایه به ضرورتی انکارناپذیر تبدیل شده است. تامین مالی از بازار سرمایه از طریق انتشار اوراق بهادار انجام می‌گیرد. طبق ماده یک دستورالعمل صدور مجوز و فعاليت مشاور پذيرش، مشاور پذیرش شخصي است كه با مجوز سازمان طبق مقررات اين دستورالعمل براي پذيرش اوراق بهادار شركت‌هاي متقاضي پذيرش در بورس يا بازار خارج از بورس و همچنين پذيرش كالا و اوراق بهادار مبتني بر كالا در بورس كالاي ايران اقدام مي‌نمايد. شرکت کارگزاری بانک ملی ایران با دارا بودن مجور مشاور پذیرش و با برخورداری از متخصصان مجرب در حوزه تامین مالی از طریق بازار سرمایه، امکان ارائه خدمات مشاوره، انجام مراحل اجرایی و مشارکت در امور تامین مالی واحدهای تولیدی و خدماتی را داراست. در شرایط فعلی تامین مالی از طریق بازار سرمایه ایران، از طریق انتشار انواع اوراق بدهی و از طریق ابزار سرمایه امکان‌پذیر است.

ابزارهای بدهی

گاه شرکت‌ها تمایل دارند به جای به­کارگیری منابع مالکان یا شرکای جدید، از طریق استقراض، نیازهای مالی خود را تأمین کنند. در این صورت بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند به جای استفاده از واسطه‌های مالی نظیر بانک، با انتشار اوراق بدهی مستقیماً از بازارهای مالی، منابع مورد نیاز خود را تجهیز نمایند.

ابزارهای سرمایه ای

روش‌های تامین مالی سرمایه‌ای به روش‌هایی گفته می‌شود که وجوه مورد نیاز از محل حقوق صاحبان سهام تامین‌شده و تامین‌کنندگان وجوه در زمره مالکان شرکت قرار می‌گیرند.


درخواست مشاوره تامین مالی

گروه تامین مالی کارگزاری بانک ملی ایران با بررسی وضعیت مالی فعلی و نیازهای آینده اشخاص حقوقی متقاضی، امکان ارائه پیشنهادات و راهکارهای تامین مالی به شکل خصوصی برای هر شخص را داراست. متخصصان تامین مالی در شرکت کارگزاری بانک ملی پاسخگوی نیازهای شما در خصوص نحوه انجام فرایندهای تامین مالی، تحلیل و بررسی روش‌های موجود و متناسب با نیاز مشتریان و سایر درخواست‌های مشاوره در این خصوص می باشند.

متقاضیان محترم می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی زیر با این واحد در ارتباط باشند.

شماره تماس : 02184358

ارسال پیام