عرضه اولیه سهام شرکت توسن

شرکت توسن در سال ۱۳۷۸ با هدف ایجاد بستری مستقل و بومی جهت طراحی و تولید محصولات و راهکارهای نوین در عرصه‌های مختلف فناوری اطلاعات کشور مانند بانکداری و دولت الکترونیک، تاسیس و تا سال ۱۳۸۷ تحت عنوان کیش وِیر و پس از آن با نام توسن به ارائه خدمات متنوع فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری کشور و ارگان‌های دولتی پرداخته است. در حال حاضر بیش از 800 نفر پرسنل و کارشناس فنی سرآمد، با تخصص‌های متنوعی در راستای خلق ارزش در کسب و کار مشتریان توسن مشغول به فعالیت هستند. راهکارهای توسن در بسیاری از پروژه‌های مهم و راهبردی ملی در راستای تحقق اهداف و چشم‌اندازهای نظام قابلیت‌های منحصر بفرد توسن مورد استفاده قرار گرفته ‌است. فناوری و زیرساخت به‌روز بکار رفته در خدمات و راهکارهای توسن این امکان را به مشتریان می‌دهد که ضمن بهره‌مندی از بستری یکپارچه و برخط، با اطمینان از انعطاف پذیری آن نسبت به تغییرات و پاسخ سریع به تقاضاهای محیط و نوآوری آسوده خاطر باشند. عملکرد موفق در ارائه خدمات در داخل کشور منجر به تسری آوازه توسن به فراتر از مرزهای ایران زمین گشته و در حال حاضر توسن در عرصه‌های بین ‌الملی نیز مشغول به ارائه راهکارهای مشابه می‌باشد. با توجه به اعتبار توسن و تمایل مشتریان به تامین نیاز‌های مرتبط خود از کانال این شرکت، توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین (توسن) کسب و کار خود از طریق ایجاد شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ توسن و همچنین همکاری با سایر شرکت‌های فعال و معتبر حاضر در صنعت فناوری اطلاعات و بانکداری گسترش داده تا بتواند با ارائه سبدی کامل از خدمات همگن به بهترین وجه به رشد و بهبود کسب و کار مشتریانش کمک کند. شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ توسن به منظور ارائه خدمات متمرکز در یک حوزه تخصصی و همچنین کاهش Time to Market و افزایش سرعت پاسخ به درخواست‌های مشتریان در حوزه‌هایی نظیر سخت‌افزار، هوش‌مندی کسب‌وکار، مراکز داده، مدیریت ریسک، راهکارهای کیف پول الکترونیک و غیره مشغول به فعالیت هستند. علاوه بر خانواده توسن، ارائه خدمات متنوع نیز از کانال شبکه همکاران تجاری توسن امکان پذیر است. با توجه به فناوری به روزی که توسن در توسعه محصولات از آن‌ها استفاده می‌کند، قابلیت انطباق محصولات نرم‌افزاری و سخت افزاری با خدمات توسن به سادگی وجود دارد، به همین دلیل مشتریان توسن می‌توانند در پورتفوی خدمات خود به عنوان یک سوپرمارکت مالی، از بهترین راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات بهره‌مند شوند. در حال حاضر توسن بالغ بر ۳۰ همکار تجاری در حوزه‌های متنوع دارد، این شرکت‌ها پس از آزمایش‌های متنوع جهت اطمینان از کارکرد و اثربخشی محصولات‌شان در کسب و کار مشتریان توسن گواهینامه مرتبط را دریافت می‌کنند.در ادامه به توضیحات مدیر عامل کارگزاری بانک ملی ایران به عنوان مشاوره عرضه و پذیرش شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین در جلسه معارفه این شرکت در شرکت فرابورس ایران می پردازیم :
حسام جعفری، مدیرعامل شرکت کارگزاری بانک ملی و مشاور عرضه و پذیرش توسن گفت: «توسن در سال‌های گذشته بیش از ۵۰ درصد رشد فروش داشته و حاشیه سود ناخالص شرکت بیش از ۵۰ درصد بوده است.»
او همچنین ارقامی در مورد فروش، سود ناخالص و سود عملیاتی شرکت ارائه داد و گفت: «در سال مالی گذشته فروش توسن ۳۲۰ میلیارد تومان، سود عملیاتی ۱۲۸ میلیارد تومان و سود خالص ۲۱۰ میلیارد تومان بوده است. همچنین درآمد شرکت به دو بخش فروش و پشتیبانی نرم‌افزارها تقسیم می‌شود که درآمد بخش پشتیبانی، باثبات و قابل‌توجه است»
جعفری با اشاره به طراحی محصولات توسن بر مبنای فقه شیعه و سُنی، از توان صادراتی بالای این شرکت برای صادرات به کشورهای اسلامی خبر داد. او در این‌باره گفت: «توسن محصولات خود را به شش کشور صادر کرده و قابلیت صادر کردن نرم‌افزارها به کشورهای دیگر نیز وجود دارد.»
او در ادامه گفت: «توسن متعلق به هلدینگ تکوستا است که عمدتاً در حوزه تحول دیجیتال فعالیت دارد و به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به بیش از ۸۰ میلیون نفر از ایرانیان سرویس ارائه می‌دهد.»


چگونگی عرضه سهام شرکت توسن

عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری نگین به روش ترکیبی و طی دو مرحله انجام می‌گیرد:
مرحله اول: عرضه به سرمایه‌گذاران واجد شرایط به روش ثبت سفارش که تاریخ دوره سفارش‌گیری و عرضه چهارشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۴۰۰ می‌باشد.
منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار است.
مرحله دوم: عرضه به سایر سرمایه‌گذاران به روش قیمت ثابت که تاریخ دوره عرضه به قیمت ثابت نیز چهارشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۴۰۰ است.
عرضه به روش ترکیبی عرضه‌ای است که در آن در مرحله اول نسبت مشخصی از ورقه بهادار قابل عرضه به روش ثبت سفارش جهت کشف قیمت به سرمایه‌گذاران واجد شرایط عرضه شده و در مرحله دوم به قیمت کشف‌شده به روش قیمت ثابت به سایر سرمایه‌گذاران عرضه می‌شود.
همچنین «پنجاه درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه «توسن» توسط سرمایه گذاران واجد شرایط (صندوق‌های مذکور)، تا ۹۰ روز پس از تاریخ عرضه اولیه امکان عرضه نخواهد داشت»
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه تحلیل این نماد به پیج اینستاگرام ما به آدرس زیر مراجعه نمایید:
 
instagram